; انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو - مگسن
تزیین قورمه سبزی نذری + بهترین و زیباترین ایده ها برای قورمه سبزی نذری

تزیین قورمه سبزی نذری + بهترین و زیباترین ایده ها برای قورمه سبزی نذری

تزیین قورمه سبزی نذری تزیین قورمه سبزی نذری + بهترین و زیباترین ایده ها برای قورمه سبزی نذری همگی در سایت مگسن.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. خورشت قورمه …

تزیین چلو گوشت مجلسی با ایده های جذاب و بسیار زیبا

تزیین چلو گوشت مجلسی با ایده های جذاب و بسیار زیبا

تزیین چلو گوشت مجلسی تزیین چلو گوشت مجلسی با ایده های جذاب و بسیار زیبا همگی در سایت مگسن.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. پلو دارای انواع بسیاری است …

مدل ابرو دخترانه اسپرت پهن و زیبا مخصوص همه نوع فرم صورت

مدل ابرو دخترانه اسپرت پهن و زیبا مخصوص همه نوع فرم صورت

مدل ابرو دخترانه اسپرت مدل ابرو دخترانه اسپرت پهن و زیبا مخصوص همه نوع فرم صورت همگی در سایت مگسن.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. ابروها در زیبایی چهره …

انواع مدل آستین فانتزی

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو همگی در سایت مگسن.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

یکی از مهم ترین قسمت های هر لباس آستین آن است که می تواند نقش بسیار مهمی در زیبایی لباس داشته باشد. گاهی نیز تغییری کوچک در برش و دوخت آستین لباس می تواند مدل آن را به کلی تغییر دهد و در نتیجه تغییر مدل آستین می تواند در مدل لباس نیز تاثیر بگذارد. اما برای افراد شیک پوش به خصوص خانم ها، که مدل لباس برای آن ها اهمیت ویژه ای دارد لازم است با انواع مدل های آستین لباس آشنا شوند تا بتوانند انتخاب درستی داشته باشند.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

به دلیل این که هر روزه خلاقیت در مدل های آستین بیشتر می شود مدل های عجیبی از آستین لباس که تا کنون دیده نشده اند نیز بیشتر وارد دنیای مد می شوند. یکی از این مدل های خلاقانه مدل های آستین نامتقارن و فانتزی است، برای مثال مدل های نامتقارن آستین، برش هایی روی آرنج و قسمت های دیگر لباس، آستین های چین خورده و چند لایه، آستین های دارای حالت گلبرگی، سرشانه های باز لباس و … همه از جمله مدل های آستین نامتقارن و فانتزی هستند. این مدل ها تا جایی روی لباس اهمیت دارند که به لباس فرمی خاص و متفاوت می دهند و باعث می شوند که آستین به عنصری تاثیرگذار در لباس تبدیل شود.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین مردانه همان طور که از نام آن پیداست از مدل آستین لباس های مردانه گرفته شده است، یعنی سر آستین گاهی یک، دو، سه دکمه و یا گاهی بیشتر بسته می شود، از این نوع آستین بیشتر در لباس های زنانه ای استفاده می شود که استایل مردانه دارد مانند برخی از مانتوهای مدل پیراهنی، شومیزها و پیراهن های زنانه که استایل مردانه دارد. برای دوخت این گونه آستین ها می توان از انواع پارچه ها استفاده کرد و آستین های مدل مردانه معمولا به صورت بلند و یا سه ربع دوخته می شوند.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین مدل ژیگو اولین بار در سال ۱۸۲۴ در مدل لباس های مردانه و زنانه دیده شد، مدل آستین ژیگو به صورتی است که در بالا پف کرده هستند و به تدریج تا آرنج باریک می شوند و در نهایت با یک آستین ساده تا مچ دست امتداد پیدا می کند. این مدل استین تقریبا ۶۰ سال بعد یعنی در سال ۱۸۹۰ رونق پیدا کرد و هنوز هم می توان استفاده از مدل آستین ژیگو را در برخی از لباس ها دید.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

در مورد مدل آستین ژیگو می توان گفت که این مدل استین شبیه به آستین دختران گیبسون و آستین ژولیت است. نکته ی دیگری که در مورد آستین ژیگو باید به آن اشاره کنیم و شاید برای تان جالب باشد این است که نام این آستین از ران گوسفند و گوساله گرفته شده است این نامگذاری به این علت است که فرم این استین دقیقا شبیه به ماهیچه ی ران گوسفند و گوساله است. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از این نوع مدل آستین در لباس به هر کسی نمی آید و این مدل آستین بیشتر به افرادی می آید که اندامی ظریف داشته باشند.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

یکی دیگر از انواع آستین ها، آستین کلوش است. به مدل آستین کلوش، آستین لاله ای، زنگوله یا bell نیز گفته می شود. برش این نوع آستین شبیه به دامن کلوش است ولی تفاوتی که با دامن کلوش دارد این است که حلقه آستین دارد و در قسمت بازو خیلی هم گشاد نیست. این نوع آستین از جمله مدل های پرطرفدار آستین در میان بانوان است، جالب است بدانید مدل این آستین بر اساس مدل و محل کلوش شدن آن متفاوت است برای مثال آستین کلوش می تواند تمام قد باشد یا این که از ارنج کلوش شود و یا این که کوتاه باشد و از سرشانه کلوش شود.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین کلوشبه دلیل این که باعث می شوند بازوی فرد لاغرتر به نظر برسد برای افراد چاق بسیار مناسب است. اما اگر می خواهید برای دوخت این نوع آستین از پارچه های حجم دار و آهاردار استفاده کنید پیشنهاد می کنیم افراد چاق از این نوع آستین با پارچه آهاردار و حجم دار استفاده نکنند زیرا حجم آستین در راستای حجم اضافه وزن فرد قرار می گیرد و اضافه وزن فرد را به رخ می کشد. نکته ی دیگری که در مورد این نوع آستین ها باید به آن اشاره کنیم این است که برای این که این نوع استین ها به لباس مدل زیبایی بخشد در این نوع آستین ها از تور دوزی، تزئین و … استفاده می شود.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

در مدل آستین پفی می توان از خلاقیت و تنوع زیادی استفاده کرد و زیبایی این لباس به اندازه ای است که طراحان لباس از آن در طراحی لباس های مجلسی و مانتو استفاده می کنند. از جمله تنوع این آستین می توان به مدل های آستینی که قسمت پایین ان چین دار بود و قسمت بالای آن ساده است که این نوع آستین ها معمولا تا مچ می رسند و همچنین استینی که قسمت بالای آن چین دار بوده و قسمت پایین آن ساده است، اشاره کرد که به آستین های نوع اول آستین بیشاپ و به آستین های نوع دوم آستین فلیپینی گفته می شود.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین های پفی معمولا کوتاه هستند اما می توانند تا آرنج نیز برسند، از دیگر موارد استفاده ی این نوع آستین می توان به استفاده ی آن در لباس عروس و استفاده در لباس دختر بچه ها اشاره کرد. نکته ی دیگری که در مورد این نوع آستین باید به خاطر داشته باشید این است که این نوع آستین ها برای افرادی که شانه های پهن و یا بازوهای درشت دارند توصیه نمی شود.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

در مورد آستین دلمان می توان گفت این آستین امروزه میان بانوان بسیار محبوب و پرطرفدار است به طوری که می توان در مورد این آستین گفت که محبوب این روزها است. در مورد آستین دلمان می توان گفت که این نوع آستین از مدل آستین کیمونو الهام گرفته شده است، این مسئله به این دلیل است که مدل آستین جداگانه به لباس دوخته نمی شود.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین دلمان به گونه ای است که از نزدیکی کمر برش می خورد و باعث ایجاد آستین گشادی می شود و در نهایت با یک آستین تنگ به پایان می رسد. البته لازم به ذکر است که طراحی مدل آستین دلمان به نظر طراح بستگی دارد. اما آن چه واضح این است که آستین دلمان امروزه روزهای پر رونق و باشکوهی را میان طراحان لباس می گذارند.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین کیمونو یکی از انواع آستین هایی است که برگرفته از لباس سنتی مردم ژاپن است. این نوع مدل استین که امروزه بازار گرمی دارد حلقه آستین منحنی ندارد یعنی یک پارچه مستطیل شکل است که گاهی طراحان به آن یک قسمت اضافی کیسه مانند اضافه می کنند. این نوع آستین همراه با قسمت اصلی لباس و روی پارچه ی اصلی برش می خورد و به صورت جداگانه به لباس دوخته نمی شود. طرح کلی مدل استین کیمونو به گونه ای است که طراحان می توانند در خلق مدل های مختلف خلاقیت زیادی به خرج دهند و به عبارتی در طراحی این مدل دستشان باز است.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

نکته ی دیگری که در مورد آستین کیمونو باید به آن اشاره کنیم این است که این مدل آستین بسیار گشاد است به گونه ای که می تواند تپلی بازوها را بپوشاند اما باعث می شود که بالاتنه بزرگ تر و پرحجم تر نشان داده شود، پس اگر جزو افرادی هستید که بالاتنه ی لاغری دارید استفاده از لباس هایی دارای آستین کیمونو می تواند انتخاب خوبی برای تپل تر نشان دادن تان باشد.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

برش آستین رگلان کاملا متفاوت است و به گونه ای است که به جای این که مانند سایر آستین هایی که جدا از لباس دوخته می شوند از حلقه ی سر آستین به لباس دوخته شوند با برشی مایل از روی سرشانه روی لباس دوخته می شوند و در کنار یقه ی لباس به تنه ی لباس وصل می شوند. آستین رگلان معمولا به صورت بلند، کوتاه و یا قد کوتاه طراحی می شوند. آستین رگلان به خاطر برش متفاوتی که دارد یکی از آستین های فوق العاده راحت به حساب می آید و می توان از آن در لباس های ورزشی و یا کژوال استفاده کرد، البته آستین رگلان در لباس هایی همچون مانتو، پالتو، کت و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در لباس های کودکان نیز یکی از مدل های آستینی است که مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین رگلان برای افرادی که شانه های پهنی دارند و یا این که چاق هستند می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

به آستین کپ، آستین کلاهی نیز گفته می شود این نامگذاری به این علت است که این آستین شبیه لبه های کلاه کپ است. این نوع آستین که بیشتر قسمت سرشانه را پوشش می دهد به صورت نیم دایره ای است که دو سر آن به هم نمی رسند. البته طراحان در طراحی این نوع آستین نیز تنوع و خلاقیت به خرج می دهند و آن را در دو نوع سرخود و جدا طراحی می کنند، همچنین میزان پهنای این نوع آستین که همان طور که گفتیم قسمت سر شانه را بیشتر پوشش می دهد نیز سلیقه ای است. البته به این نکته توجه داشته باشید که این نوع آستین حجم کمی دارد و بنابراین حجم کمی به سرشانه اضافه می کند، در نتیجه این نوع آستین برای افرادی که شانه های ظریف دارند مناسب است.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آستین دهقانی یکی از مدل های استینی است که می توان گفت سوغات غرب است، قدمت این نوع آستین به زمانی برمی گردد که جامعه ی غرب به دو دسته ی اشراف و رعیت تقسیم می شدند. اسمی که روی این مدل آستین گذاشته شده است نیز به همین دلیل زیرا در گذشته در جامعه ی غرب اشراف از لباس های تجملاتی استفاده می کردند و در عوض افراد رعیت لباس هایی می پوشیدند که آستین گشادی داشت و در قسمت پایین مچ می خورد. در مورد آستین دهقانی می توان گفت که این نوع آستین پررنگ تر از سایر نمونه های آستین تاریخی ظاهر شده است و طراحان هنوز هم از این مدل استفاده می کنند.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

برای برخی از افراد پوشیدن لباس های دارای سرشانه سخت است به این دلیل این که همیشه باید سرشانه ی آن را مرتب کنند. ما برای این گونه افراد راه حلی داریم و آن استفاده از لباس هایی دارای استین اپن است، آستین به گونه ای است که سرشانه دارد اما قسمت بالای این آستین یعنی دقیقا محل اتصال بازو به سرشانه خالی است. این مدل آستین که طی سال های اخیر به عرصه ی مدل وارد شده اند از جمله آستین های پرطرفدار هستند، البته در کنار این نوع آستین، آستین های چاک دار و یا درزدار نیز از جمله مدل های آستین پرطرفدار هستند.

انواع مدل آستین فانتزی مخصوص شومیز و مانتو

آخرین بروز رسانی در : شنبه 20 خرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام مگسن و لینک مستقیم بلا مانع است.